Autonominen toimeenpaneva komitea

puheenjohtajuus
Puheenjohtaja   Juanma Moreno Bonilla
koordinaattori puheenjohtajuus Juan Manuel Munoz
pääsihteeri
pääsihteeri   Anthony kaali mailia
Henkilöstön päällikkö pääsihteeri Lola Blanco
Sosiaaliset verkostot -koordinaattori Sosiaaliset verkostot Elena Pola
Sihteeri Sosiaaliset verkostot José Antonio Rodriguez
Kunniapuheenjohtaja
Kunniapuheenjohtaja Xavier Bocanegra Arenat
Tiedottaja PP-A
PPA:n tiedottaja Maribel Sanchez Torregrosa
Eduskuntaryhmä PP-A
GPPA:n tiedottaja Anthony Martin Iglesias
GPPA:n sihteeri Susana kynttilämoraali
alueen koordinaattorit
Maatalouden, kalastuksen, vesihuollon ja maaseudun kehittämisen koordinaattori Carmen Crespo Diaz
Kestävän kehityksen, ympäristön ja talouden koordinaattori Ramon Fernandez-Pacheco Monterreal
Puheenjohtajuuden, sisäasioiden, sosiaalisen vuoropuhelun ja hallinnon yksinkertaistamisen koordinaattori Antonio Sanz Cabello
Oikeusasioiden, paikallishallinnon ja julkisten tehtävien koordinaattori José Antonio Nieto Ballesteros
Edistämisen, alueen ja asumisen koordinaattori Rocio Diaz Jimenez
Sosiaalisen osallisuuden, nuorison, perheiden ja tasa-arvon koordinaattori Loles Lopez Gabarro
Terveys- ja kulutuskoordinaattori Catherine Garcia Carrasco
Talous-, rahoitus- ja Euroopan rahastojen koordinaattori Carolina Espanjan kuningatar
Työllisyyden, yritystoiminnan ja itsenäisen ammatinharjoittamisen koordinaattori Rocio Blanco Eguren
Matkailun, kulttuurin ja urheilun koordinaattori Arturo Bernal Bergua
Koulutuksen kehittämisen ja ammatillisen koulutuksen koordinaattori Patricia del Pozo Fernandez

 

järjestön varasihteeri
apulaissihteeri Organisaatio Alexander rosmariini
koordinaattori Organisaatio Francisco Lihavat parsat
alueen sihteeri Organisaatio Roberto castillo
alueen sihteeri Teot ja tapahtumat Anthony Diaz Sanchez
koordinaattori Andalusian kansalaisfoorumi Aurinko Cruz Guzman
Kuntapolitiikan varasihteeri
Varapääsihteeri Kuntapolitiikka Ana Mestre
koordinaattori Kunnalliset aloitteet Jose Maria Ponferradan steppi
alueen sihteeri Kunnallinen ohjelmointi Manuel Barroso Valdes
alueen sihteeri Paikallisten yksiköiden koordinointi Louis Mariano Camacho Nunes
alueen sihteeri Innovaatiot ja kuntakehitys almudena Morales Asensio
koordinaattori Kuntapolitiikka Johannes Avila Gutierrez
alueen sihteeri Kuntapolitiikka Manuel Paroni Rios
alueen sihteeri pienet kunnat José Robles Rodriguez
koordinaattori Suuret kunnat angeles Munoz Uriol
alueen sihteeri Provinssien pääkaupungit Jose Luis sanz ruiz
alueen sihteeri Metropolialueet Joaquin Villanova
alueen sihteeri Paikallinen rahoitus Luisa Garcia Chamorro
alueen sihteeri Kunnat +50,000 XNUMX asukasta Ana redruello muuli
alueen sihteeri Kunnat -50,000 XNUMX asukasta Anthony Rakastunut Aguilariin
alueen sihteeri Kunnat -20,000 XNUMX asukasta José Veira Villatoro
alueen sihteeri Kunnalliset aloitteet José loaiza garcia
alueen sihteeri kunnallinen kehitys Pietari González Rdguez Albariño

 

Eduskuntakoordinaatiosta vastaava apulaissihteeri
Varapääsihteeri parlamentaarinen koordinointi Pamela tarreron reikiä

SIHTEERIT

Koordinointialueen sihteeri CARLOS LEÓN

Komission aluesihteeri FRANCISCO OBLARÉ

KOORDINAATTORIT

Almerían parlamentaarikot                  

JUAN JOSE SALVADOR

Cádizin parlamentaarikot                      

ANTONIO SALDAÑA

Córdoban parlamentaarikot                 

BEATRIZ JURY

Granadan parlamentaarikot                 

ROSA FUENTES

Huelvan kansanedustajat                     

UAN ANTONIO MÁRQUEZ

Jaénin parlamentaarikot                       

MANUEL BONILLA                   

Malagan parlamentaarikot                   

DOLORES CAETANO

Sevillan parlamentaarikot                    

MARIA REMEDIOS OLMEDO

Toimielinten koordinoinnista vastaava varasihteeri
apulaissihteeri Institutionaalinen koordinointi Anthony Sanz Cabello
alueen sihteeri koordinaatio Lourdes Fuster Martinez
koordinaattori Kansalliset kansanedustajat Carlos Rojas Garcia
Strategisesta ja vaalianalyysistä vastaava varasihteeri
apulaissihteeri Strateginen ja vaalianalyysi Jaakob kukallinen
koordinaattori vaali- Miguel Angel Torrico
alueen sihteeri Vaalianalyysi eladia Illescas Estevez
alueen sihteeri Vaalimobilisaatio Manuel Marmolejo Setien
alueen sihteeri digitaalinen strategia Raul Jimenez Jimenez
alueen sihteeri kunnallinen viestintä Marivi Romero Perez
Johtaja Pysyvä harjoittelukoulu "Antonio Garrido Moraga" Manuel Garcia felix
Varatalous-, rahoitus- ja työllisyyssihteeri
apulaissihteeri Talous, valtiovarainministeriö, työllisyys Pablo Venzal Contreras
Yleislakimies Talous, valtiovarainministeriö, työllisyys Anthony Hernandez Mancha
koordinaattori Talous, valtiovarainministeriö, työllisyys Johannes Bravo Baena
koordinaattori Liiketoimintaosasto Francisco rodriguez roa
alueen sihteeri Julkinen ja yksityinen yhteistyö Eloisa Cabrera Carmona
alueen sihteeri Talouden muutos ja rakenneuudistukset Anthony Saldana Moreno
alueen sihteeri Maastamuutto ja kykyjen paluu José Ortiz Galvan
alueen sihteeri Hacienda Augustine Aguilera Galvez
alueen sihteeri Talous Carlos laske o'donell
alueen sihteeri Trade Jose Leocadio Ortega Irizo
alueen sihteeri Kotimaan kauppa Miguel contreras lopez
alueen sihteeri Työllisyys Teresa Ruiz Sillero
alueen sihteeri Julkinen toiminta Ana Maria vielba gomez
alueen sihteeri Julkinen työllisyys Alberto Diaz Lopez
alueen sihteeri Institutionaaliset suhteet Teresa Astolfi Gonzalez
koordinaattori porttia Rafael carmona ruiz
alueen sihteeri Kansainvälinen kauppa pilari Miranda Silver
alueen sihteeri Sataman toiminta José Garcia Fuentes
Maatalous-, karja-, vesi- ja maaseudun kehittämisen varasihteeri
apulaissihteeri Maatalous, karjankasvatus, vesi ja maaseudun kehittäminen Jose Carlos Alvarez Martin
koordinaattori Maatalous, karjankasvatus ja kalastus Carmen Crespo Diaz
apulaiskoordinaattori Maatalous, karjankasvatus ja kalastus Ana Maria quintana-liukusäädin
koordinaattori Vesi- ja maatalouspolitiikka Arancha Martin Moya
koordinaattori maatalouselintarviketeollisuudesta Amos Garcia Bone
alueen sihteeri Waters Francisco Delgado Bonilla
alueen sihteeri Kotieläintuotanto María José garcia pelayo
alueen sihteeri Kalastus ja vesiviljely Jose Manuel malia martinez
alueen sihteeri Karjankasvatus ja mehiläishoito Bartholomew madrid jalava
alueen sihteeri Nuoret viljelijät María José Martin Gomez
alueen sihteeri Maataloustuotanto Juan Diego requena ruiz
alueen sihteeri Ekologinen tuotanto Augustine Moraali Troija
alueen sihteeri Vienti ja uudet markkinat Xavier marquez sanchez
alueen sihteeri Agrifood Innovation Maria Eugenie Moreno Oropesa
alueen sihteeri Maaseudun kehittäminen Juan Carlos Duarte Kanada
koordinaattori ALS:t Mariola Aranda Garcia
alueen sihteeri maalais nainen Maria del Carmen Moreno Cordoba
alueen sihteeri metsästysteollisuus Francisco Miralles Jimenez
alueen sihteeri Väestön väheneminen Álvaro Izquierdo Alvarez
alueen sihteeri Infrastruktuurin kehittäminen maaseutumaailmassa Jeesus tähti martinez
alueen sihteeri Talous ja maaseutuyrittäjyys Jose Maria Molina Ruiz
alueen sihteeri Vesivarojen hoito ja talouden edistäminen maaseutumaailmassa Isabel Solis Benjumea
koordinaattori maaseudun muutos Alberto Sanroman Montero
alueen sihteeri maaseudun muutos Villi linnoja
alueen sihteeri Maaseutumaailman tuki angeles Gongora
alueen sihteeri kunnan toimintaa Francisco Salaberri
alueen sihteeri Impulssin demografinen haaste Pietari godino martin
Terveys-, nuoriso-, tasa-arvo- ja sosiaaliasioiden varasihteeri
Varapääsihteeri Terveys, nuoriso, tasa-arvo ja sosiaalihuolto Beatriz Jury Fdez de Córdoba
koordinaattori terveys Jeesus Aguirre Munoz
apulaiskoordinaattori terveys Catalina garcia carrasco
alueen sihteeri terveys Beatriz Jury Fdez de Córdoba
alueen sihteeri Terveydenhuolto Diego vargas ortega
alueen sihteeri Terveysalueet Carlos Leon Fortea
alueen sihteeri Suhteet terveydenhuollon ammattilaisille Alberto Fernandez Rodriguez
koordinaattori Sosiaalinen terveys ja suhteet potilasyhdistyksiin José hyllytornit
alueen sihteeri korkeampi Trinidad Rus Molina
alueen sihteeri Vammaisuus (eri kyvyt) Kuningatar Serrano Ferrero
alueen sihteeri Terveydenhuollon kehittäminen Miguel Angel guzman ruiz
koordinaattori Nuoret Ahdistaa Rodriguez Flores
alueen sihteeri Nuoret Isabel Fdez de Liencres
alueen sihteeri Mahdollisuuksia José Crespo Guardia
koordinaattori Tasa-arvo ja sosiaalihuolto Anna Vanessa garcia jimenez
alueen sihteeri Perheet Maria Jeesus Serrano pullo
alueen sihteeri tasa-arvo evelia Rincon Cardoso
alueen sihteeri Andalusian mustalaisyhteisö Silvia Heredia
alueen sihteeri Naiset sukupuoleen perustuvan väkivallan uhreiksi Lola Romero Lopez
alueen sihteeri lapsuus Isabel Diaz Cutino
alueen sihteeri Haavoittuvuuden vaarassa olevat perheet José Luis Garcia Martin
Varasihteeristö kehitysyhteistyöstä, alueellisesta jäsenyydestä, asumisesta ja oikeudesta
apulaissihteeri Edistäminen, alueellinen jäsentäminen, asuminen ja oikeus Joaquin Camacho
koordinaattori Alueen kehittäminen ja suunnittelu marifran Carazo Villalonga
apulaiskoordinaattori Alueen kehittäminen ja suunnittelu Anthony granados garcia
alueen sihteeri infrastruktuurit Mercedes Colombo
alueen sihteeri Alueen suunnittelu Anthony Ayllon Moreno
alueen sihteeri Viestinnän kehittäminen Luis Miguel Carmona
koordinaattori liikkuvuus Felipe aria palmu
alueen sihteeri liikkuvuus Berta ruis garcia
koordinaattori asunto Jose Domingo taipunut vera
alueen sihteeri asunto Ignacio Roma louhos
alueen sihteeri Urbaani kehitys Salvador Loperan lähteet
koordinaattori Oikeudenmukaisuus Rosalía Espinosa Lopez
alueen sihteeri Oikeudenmukaisuus Juan José ortiz quevedo
alueen sihteeri Oikeuslaitokset Gonzalo Mochón Gonzálezin kiipeily
alueen sihteeri turvallisuus Hyasintti Munoz Madrid
alueen sihteeri Lainsäädäntökehitys Rafael Hernando Friar
Kulttuuri-, matkailu- ja urheiluasioiden varasihteeri
Varapääsihteeri Kulttuuri, matkailu ja urheilu pilari Alonso Painter
koordinaattori Kulttuuri ja perintö Patricia Well Fernandezista
apulaiskoordinaattori Kulttuuri ja perintö Macarena O'Neill Orueta
alueen sihteeri Kulttuuriinnovaatiot Miguel Angel arauz rivero
alueen sihteeri perintö kaste Diaz Jimenez
alueen sihteeri Kulttuurilaitokset Maria del Mar Sanchez tähti
alueen sihteeri Kulttuuri-, taide- ja kansanperinneilmaisut Marian Aguilar Rider
alueen sihteeri Suhteet assosiatiiviseen kankaaseen ja flamencoon liittyviin kokonaisuuksiin. Carmen Cespedes Senovilla
koordinaattori Matkailu Trinidad herrera lorente
apulaiskoordinaattori Matkailu Margarita Del Cid Munoz
alueen sihteeri Matkailu Manuel Guzman de la Rosa
alueen sihteeri Maaseutumatkailu erik Escobedo Jimenez
alueen sihteeri Kulttuurimatkailu Maria Paz Fernandez Lobato
alueen sihteeri Rannikkomatkailu Jose Alberto Armijo Navas
alueen sihteeri projektio Andalusia Rosario Alarcon Manas
alueen sihteeri Matkailun innovaatiot Olga Carrion Mancebo
alueen sihteeri Matkailun edistäminen Antonia Ledesma
koordinaattori Deportes Borja Eläköön Jimenez
alueen sihteeri Deportes Lataa butcha mohamed
Teollisuus- ja energiasihteeri
Varapääsihteeri Teollisuus ja energia Ana Vielba
alueen sihteeri teknologiateollisuudessa Mario cortes carvallo
alueen sihteeri Uusiutuvat energialähteet Beltran Perez Garcia
alueen sihteeri konsolidoitu toimiala Carmelo Romero Hernandez
alueen sihteeri Teollisuuden uusia kehityskulkuja ja mahdollisuuksia Jose Maria urbaani garcia
alueen sihteeri Kaivannaisteollisuus Miguel Angel Castellon Rubio
alueen sihteeri Teknologiapuistot David Toscano Contreras
Kehitysympäristöstä, kestävästä kehityksestä ja sinisestä taloudesta vastaava varasihteeri
Varapääsihteeri Kehitysympäristö, kestävä kehitys ja sininen talous Yolanda Saez Cuevas
koordinaattori Ilmastonmuutos    
koordinaattori ympäristö Jose Enrique tuhrata
alueen sihteeri ympäristö José Antonio viquez ruiz
alueen sihteeri Luonnonpuistot María José Lara Serrano
Varaopetussihteeri, yliopisto- ja opiskelijaedustusto
apulaissihteeri Koulutus, yliopisto- ja opiskelijaedustus Jose Carlos garcia garcia
koordinaattori Educaciön Miguel Angel ruiz ortiz
alueen sihteeri Educaciön Antonio Ramon Martin Romero
alueen sihteeri Keskiasteen koulutus Meri- Aguilera Penalver
alueen sihteeri Peruskoulutus Andrew Parrado Parra
alueen sihteeri Suhteet opettajiin Rosa Maria Ritari Munoz
koordinaattori Yliopisto Ramón Herrera de las Heras
alueen sihteeri Yliopisto pilari Marin Mateos
NN.GG.
Presidentti NN.GG   María José Carmona
Pääsihteeri NN.GG   Juan José Grenada Martinez
rahastonhoitaja
rahastonhoitaja Ignacio diez bernal
johtaja
johtaja Alicia marquez castro
Muut veloitukset
Maakunnan presidentti   Javier Aureliano garcia molina
Maakunnan presidentti   Bruno Garcia de Leon
Maakunnan presidentti   Adolfo Molina Gascon
Maakunnan presidentti   Francisco Rodriguez Guerrero
Maakunnan presidentti   Manuel Andres gonzalez rivera
Maakunnan presidentti   erik Dominguez Guerola
Maakunnan presidentti   Patricia Navarro Perez
Maakunnan presidentti   Ricardo Sanchez Antunez
Presidentti maakuntaneuvosto   Javier Aureliano garcia molina
Presidentti maakuntaneuvosto   Francisco Suolainen istuin
Pormestari Capital   Maria Vazquez Aguero
Pormestari Capital   José María Bellido Roche
Pormestari Capital   Francisco de la Torre Prados
Laulu   loles Lopez Gabarro
Laulu   voittaja González
Laulu   Francisco Oblare Torres
Laulu   Isabel Solis Benjumea
Laulu   Jose Carlos garcia garcia
Laulu   Juan Manuel Romero Munoz
Laulu   Diego vargas ortega
Laulu   Vanessa Beltran Morales
Laulu   Trinidad herrera lorente
Laulu   María José Martin Gomez
Laulu   David Toscano Contreras
Laulu   Aurinko Cruz Guzman
Laulu   Miguel Angel guzman ruiz
Laulu   paqui Rosa
Laulu   Aurelio Romero Giron
Laulu   Ana Maria vielba gomez
Laulu   Anthony Hernandez Mancha
Laulu   Gabino Puche Rodriguez Acosta
Laulu   Xavier Bocanegra Arenat
Laulu   Teofila Martinez Saiz
Laulu   Juan Ignacio Zoido Alvarez
Laulu   Antonio Repullo Milla
CEN Pääkoordinaattori Elia Bendodo Benasayag
CEN apulaistalousministeri Johannes Bravo Baena
CEN Autonominen presidentti Juan Manuel Moreno Bonilla
CEN Pääsihteeristö Enkeli Gonzalez Muñoz
CEN Laulu loles Lopez Gabarro
CEN Laulu Johannes Avila Gutierrez
CEN Laulu Ramón Fernandez Pacheco
CEN Laulu José María Bellido Roche
Puheenjohtaja Vaalitoimikunta loles Lopez Gabarro
Sihteeri Vaalitoimikunta Francisco Gongora
Puheenjohtaja Oikeus- ja takuukomitea Manuel Huomio Robledo
Sihteeri Oikeus- ja takuukomitea Pähkinänruskea Kenraali Barrionuevo
Puheenjohtaja Neuvottelukunta Gabriel Amat Ayllon
Puheenjohtaja Asiantuntijaneuvottelukunta Tomás Burgos
puheenjohtaja Parlamenttienvälinen unioni Carolina Espanjan kuningatar
Sihteeri Parlamenttienvälinen unioni Rosalía Espinosa Lopez
Puheenjohtaja Kuntien välinen liitto José Ignacio landaluce calleja
Sihteeri Kuntien välinen liitto Jorge Muriel Jimenez
Puheenjohtaja Andalusian kaupunginjohtajien neuvosto Jose Maria Bellido Roche
Sihteeri Andalusian kaupunginjohtajien neuvosto Juan Manuel Gonzalez Camacho
CCAA senaattori   Elia Bendodo Benasayag
CCAA senaattori   Johannes Bravo Baena
CCAA senaattori   Xavier Bocanegra Arenat
CCAA senaattori   María José Garcia-Pelayo Jurado
CCAA senaattori   Teresa Ruiz-Sillero
MEP   Juan Ignacio Zoido Alvarez
Provinssin pääsihteeri   Ramón Fernandez Pacheco
Provinssin pääsihteeri   almudena Martinez del Junco
Provinssin pääsihteeri   Araceli cabrera hiukset
Provinssin pääsihteeri   Jorge Saavedra Requena
Provinssin pääsihteeri   Berta ruis garcia
Provinssin pääsihteeri   Elena gonzalez gonzalez
Provinssin pääsihteeri   José Ramón carmona sanchez
Provinssin pääsihteeri   Jose Ricardo Garcia Roman
ohjaaja Puheenjohtajuus, sisäasiat ja sosiaalinen vuoropuhelu Anthony Sanz Cabello
neuvonantaja Talous ja valtiovarainministeriö Carolina Espanjan kuningatar
neuvonantaja Koulutuksen kehittäminen ja ammatillinen koulutus Patricia del Pozo Fernandez
neuvonantaja Työllisyys, liiketoiminta ja itsenäinen ammatinharjoittaminen kaste Valkoinen Eguren
neuvonantaja Terveys ja kulutus Catalina garcia carrasco
neuvonantaja Maatalous ja vesi Carmen Crespo Diaz
ohjaaja Matkailu, kulttuuri ja urheilu Arturo Bernal
neuvonantaja Kehitys ja asuminen kaste Diaz Jimenez
neuvonantaja Yhteiskunnallinen integraatio, nuoriso, perheet ja tasa-arvo loles Lopez Gabarro
ohjaaja Kestävä kehitys, ympäristö ja sininen talous Ramón Fernandez-Pacheco Monterreal
ohjaaja Oikeus, paikallishallinto ja julkinen tehtävä José Antonio Pojanpoika Ballesteros
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Arancha Martin Moya
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Mercedes Colombo
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Adolfo Molina Rascon
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Anthony granados garcia
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Bella Kesä Dominguez
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Jeesus tähti martinez
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Patricia Navarro Perez
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Ricardo sanchez antunez
Maakunnan puolue-hallituskoordinaattori   Vicente nostaa sinut
PP:n entinen puheenjohtaja   Gabino Puche Rguez Acosta
PP:n entinen puheenjohtaja   Teofila martinez saiz
PP:n entinen puheenjohtaja   Xavier Bocanegra Arenat
PP:n entinen puheenjohtaja   Juan Ignacio Zoido Alvarez
Presidentin nimitys Villanueva del Ariscalin pormestari Räystäspääsky Castron tornit
Presidentin nimitys Arquilloksen pormestari Miguel Angel Manriquen hiustyyli

Kansanpuolueen asemaluettelon loppu Andalusia.