Comitetul Executiv Autonom

Presidencia
Preşedintele   Juanma Moreno Bonilla
Coordonator Presidencia Juan Manuel Muñoz
Secretar general
Secretar general   Antonio milă de varză
Șef de personal Secretar general Lola Blanco
Coordonator rețele sociale Rețele sociale Elena Pola
Secretar Rețele sociale José Antonio Rodriguez
Președinte de onoare
Președinte de onoare Xavier Bocanegra Arenas
Purtătorul de cuvânt PP-A
Purtătorul de cuvânt al PPA Maribel Sanchez Torregrosa
Grupul parlamentar PP-A
Purtătorul de cuvânt al GPPA Antonio Martin Iglesias
secretar GPPA Susana moralul lumânării
coordonatori de zonă
Coordonator Agricultură, Pescuit, Apă și Dezvoltare Rurală Carmen Crespo Diaz
Coordonator durabilitate, mediu și economie Ramon Fernandez-Pacheco Monterreal
Coordonator al Președinției, Interne, Dialog Social și Simplificare Administrativă Antonio Sanz Cabello
Coordonator Justiție, Administrație Locală și Funcție Publică Jose Antonio Nieto Ballesteros
Coordonator Promovare, Articulare a Teritoriului și Locuințe Rocio Diaz Jimenez
Coordonator Incluziune Socială, Tineret, Familii și Egalitate Loles Lopez Gabarro
Coordonator Sănătate și Consum Catherine Garcia Carrasco
Coordonator Economie, Finanțe și Fonduri Europene Carolina Spaniei Regina
Coordonator angajare, afaceri și auto-angajare Rocio Blanco Eguren
Coordonator Turism, Cultură și Sport Arturo Bernal Bergua
Coordonator Dezvoltare Educațională și Formare Profesională Patricia del Pozo Fernandez

 

vicesecretar de organizare
Secretar adjunct Organizație Alexander Rozmarin
Coordonator Organizație Francisco Sparanghel obez
secretar de zona Organizație Roberto castillo
secretar de zona Acte și evenimente Antonio Diaz Sanchez
Coordonatoare Forumul Civic Andaluz Sol Cruz Guzman
Vicesecretar Politici Municipale
Vice-secretar Politica Municipală Ana Mestre
Coordonator Inițiative municipale José María Stepa Ponferrada
secretar de zona Programare Municipală Manuel Barroso Valdes
secretar de zona Coordonarea entităților locale Louis Mariano Camacho Nunes
secretar de zona Inovare și Dezvoltare Municipală Almudena Morales Asensio
Coordonator Politica Municipală Juan Avila Gutierrez
secretar de zona Politica Municipală Manuel baronul Rios
secretar de zona municipii mici José Robles Rodriguez
Coordonatoare Municipiile Mari Angeles Munoz Uriol
secretar de zona Capitale de provincie Jose Luis sanz ruiz
secretar de zona Zone metropolitane Joaquin Villanova
secretar de zona Finanțarea Locală Luisa Garcia Chamorro
secretar de zona Municipalități +50,000 de locuitori Ana redruello mule
secretar de zona municipii -50,000 locuitori Antonio Îndrăgostit de Aguilar
secretar de zona municipii -20,000 locuitori José Veira Villatoro
secretar de zona Inițiative municipale José loaiza garcia
secretar de zona dezvoltare municipală Peter González Rdguez Albariño

 

secretar adjunct pentru coordonare parlamentară
Vice-secretar Coordonarea parlamentară Pamela găuri tarrero

SECRETARII

Secretarul Zonei de Coordonare CARLOS LEÓN

Secretarul Comisiilor Zona FRANCISCO OBLARÉ

COORDONATORI

Parlamentarii din Almería                  

JUAN JOSE SALVADOR

Parlamentarii din Cádiz                      

ANTONIO SALDAÑA

Parlamentarii din Córdoba                 

JURIUL BEATRIZ

Parlamentarii din Granada                 

ROSA FUENTES

Parlamentarii din Huelva                     

UAN ANTONIO MÁRQUEZ

Parlamentarii din Jaén                       

MANUEL BONILLA                   

Parlamentarii din Malaga                   

DOLORES CAETANO

Parlamentarii din Sevilla                    

MARIA REMEDIOS OLMEDO

Vicesecretariatul pentru Coordonare Instituțională
Secretar adjunct Coordonarea instituțională Antonio Sanz Cabello
secretar de zona Coordinación Lourdes Fuster Martinez
Coordonator Deputatii Nationali Carlos Rojas Garcia
Vicesecretar pentru Analiză Strategică și Electorală
Secretar adjunct Analiză strategică și electorală James Înflorit
Coordonator Electoral Miguel Angel torico
secretar de zona Analiza electorală eladia Illescas Estevez
secretar de zona Mobilizarea electorală Manuel Marmolejo Setien
secretar de zona strategie digitală Raul Jimenez Jimenez
secretar de zona comunicare municipală Marivi Romero Perez
Director Școala de pregătire permanentă „Antonio Garrido Moraga” Manuel garcia felix
Vicesecretar Economie, Finanțe, Muncă
Secretar adjunct Economie, Trezorerie, Angajare Pablo Venzal Contreras
Consilier general Economie, Trezorerie, Angajare Antonio Hernandez Mancha
Coordonator Economie, Trezorerie, Angajare Juan Bravo Baena
Coordonator Secția de afaceri Francisco rodriguez roa
secretar de zona Colaborare public-privată Eloisa Cabrera Carmona
secretar de zona Transformare economică și reforme structurale Antonio Saldana Moreno
secretar de zona Emigrarea și întoarcerea talentului José Ortiz Galvan
secretar de zona hacienda Agustin Aguilera Galvez
secretar de zona Economie Carlos contele o'donell
secretar de zona Comerțului Jose Leocadio Ortega Irizo
secretar de zona Schimb domestic Miguel contreras lopez
secretar de zona Ocuparea forței de muncă Teresa Ruiz Sillero
secretar de zona Funcția publică Ana Maria vielba gomez
secretar de zona Ocuparea Publica Alberto Diaz Lopez
secretar de zona Relații Instituționale Teresa Astolfi Gonzalez
Coordonator porturi Rafael carmona ruiz
secretar de zona Comerțul internațional Stâlp Miranda Silver
secretar de zona Activități portuare José Garcia Fuentes
Vicesecretar pentru Agricultură, Zootehnie, Apă și Dezvoltare Rurală
Secretar adjunct Agricultură, Zootehnie, Apă și Dezvoltare Rurală José Carlos Alvarez Martin
Coordonatoare Agricultura, cresterea animalelor si pescuitul Carmen Crespo Diaz
Coordonator adjunct Agricultura, cresterea animalelor si pescuitul Ana Maria glisor Quintana
Coordonatoare Politica de apă și agricultură Arancha Martin Moya
Coordonator al Industriei Agroalimentare Amos Garcia Bone
secretar de zona Apele Francisco Delgado Bonilla
secretar de zona Producția de animale Maria Jose garcia pelayo
secretar de zona Pescuitul și acvacultura Jose Manuel malia martinez
secretar de zona Creșterea animalelor și apicultura Bartolomeu ulm madrid
secretar de zona Tinerii fermieri Maria Jose Martin Gomez
secretar de zona Productie agricola Juan Diego requena ruiz
secretar de zona Producția ecologică Agustin Moralitate Troia
secretar de zona Exporturi și piețe noi Xavier marquez sanchez
secretar de zona Inovație agroalimentară Maria Eugenie Moreno Oropesa
secretar de zona Dezvoltare Rurală Juan Carlos Duarte Canada
Coordonatoare ALS Mariola Aranda Garcia
secretar de zona femeie rurală Maria del Carmen Moreno Cordoba
secretar de zona industria de vânătoare Francisco Miralles Jimenez
secretar de zona Depopulare Álvaro Izquierdo Alvarez
secretar de zona Dezvoltarea infrastructurii în lumea rurală Isus star martinez
secretar de zona Economie și antreprenoriat rural José María Molina Ruiz
secretar de zona Managementul resurselor de apă și promovarea economică în mediul rural Isabel Solis Benjumea
Coordonator schimbare rurală Alberto Sanroman Montero
secretar de zona schimbare rurală Sălbatice castele
secretar de zona Asistență pentru lumea rurală Angeles Gongora
secretar de zona acţiune judeţeană Francisco Salaberri
secretar de zona Provocare demografică impuls Peter Godino Martin
Vicesecretar pentru Sănătate, Tineret, Egalitate și Asistență Socială
Vice-secretar Sănătate, tineret, egalitate și bunăstare socială Beatriz Juriul Fdez de Córdoba
Coordonator sănătate Isus Aguirre Munoz
Coordonator adjunct sănătate Catalina garcia carrasco
secretar de zona sănătate Beatriz Juriul Fdez de Córdoba
secretar de zona Sănătate Diego vargas ortega
secretar de zona Districtele Sanitare Carlos Leon Fortea
secretar de zona Relații profesionale din sănătate Alberto Fernandez Rodriguez
Coordonator Sociosanitare și Relații cu Asociațiile de Pacienți José turnuri de raft
secretar de zona Mai mare Trinidad Rus Molina
secretar de zona Handicap (capacitate diferite) regină Serrano Ferrero
secretar de zona Dezvoltare sanitară Michelangelo guzman ruiz
Coordonator Juventud Dezbrăca Rodriguez Flores
secretar de zona Juventud Isabel Fdez de Liencres
secretar de zona Oportunități de José Crespo Guardia
Coordonatoare Egalitatea și bunăstarea socială Anna Vanessa garcia jimenez
secretar de zona Familii Maria Iisuse Sticla Serrano
secretar de zona egalitate evelia Rincon Cardoso
secretar de zona Comunitatea țigănească din Andaluzia Silvia Heredia
secretar de zona Femeile victime ale violenței de gen Lola Romero Lopez
secretar de zona Copilărie Isabel Diaz Cutino
secretar de zona Familii expuse riscului de vulnerabilitate José Luis Garcia Martin
Vicesecretariatul pentru Dezvoltare, Articulare Teritorială, Locuință și Justiție
Secretar adjunct Promovare, Articulare Teritorială, Locuință și Justiție Joaquin Camacho
Coordonatoare Dezvoltarea și Planificarea Teritoriului marifran Carazo Villalonga
coordonator adjunct Dezvoltarea și Planificarea Teritoriului Antonio granados garcia
secretar de zona infrastructurilor Mercedes Colombo
secretar de zona Planificarea Teritoriului Antonio Ayllon Moreno
secretar de zona Dezvoltarea comunicațiilor Luis Miguel Carmona
Coordonator mobilitate Felipe arie palmier
secretar de zona mobilitate Berta secara garcia
Coordonator loc de locuit Jose Domingo îndoit vera
secretar de zona loc de locuit Ignacio Cariera romilor
secretar de zona Dezvoltare urbană Salvador Surse Lopera
Coordonatoare Justiție Rosalia Espinosa Lopez
secretar de zona Justiție Juan José ortiz quevedo
secretar de zona Instituții juridice Gonzalo Mochón González Alpinism
secretar de zona Securitate Zambilă Munoz Madrid
secretar de zona Dezvoltare legislativă Rafael Hernando Friar
Vicesecretar pentru Cultură, Turism și Sport
Vice-secretar Cultură, Turism și Sport Stâlp Pictor Alonso
Coordonatoare Cultură și patrimoniu Patricia al Fântânii Fernandez
Coordonator adjunct Cultură și patrimoniu Macarena O'Neill Orueta
secretar de zona Inovație culturală Michelangelo arauz rivero
secretar de zona moștenire Rouă Diaz Jimenez
secretar de zona Instituţiile culturale Maria del Mar Sanchez Star
secretar de zona Expresii culturale, artistice și folclorice Marian Călărețul Aguilar
secretar de zona Relații cu țesutul asociativ și entități legate de Flamenco. Carmen Cespedes Senovilla
Coordonatoare Turism Trinidad herrera lorente
Coordonator adjunct Turism Margarita Del Cid Munoz
secretar de zona Turism Manuel Guzman de la Rosa
secretar de zona Turism rural Erik Escobedo Jimenez
secretar de zona Turism cultural Maria Paz Fernandez Lobato
secretar de zona Turism de coastă Jose Alberto Armijo Navas
secretar de zona proiecție Andaluzia mătănii Alarcon Manas
secretar de zona Inovare în turism Olga Carrion Mancebo
secretar de zona Promovarea Turismului Antonia Ledesma
Coordonator Sport Borja Trăiască Jimenez
secretar de zona Sport alimente butcha mohamed
Vicesecretar pentru Industrie și Energie
Vice-secretar Industrie și Energie Ana Vielba
secretar de zona industriile tehnologice Mario cortes carvallo
secretar de zona Energie regenerabila Beltran Pérez Garcia
secretar de zona industrie consolidată Carmelo Romero Hernandez
secretar de zona Noi dezvoltări industriale și oportunități Jose Maria garcia urbană
secretar de zona Industriile extractive Michelangelo Castellon Rubio
secretar de zona Parcuri Tehnologice David Toscano Contreras
Vicesecretar pentru Dezvoltare Mediu, Sustenabilitate și Economie Albastră
Vice-secretar Mediu de dezvoltare, durabilitate și economie albastră Yolanda Saez Cuevas
Coordonator Schimbările climatice    
Coordonator mediu Jose Enrique pete
secretar de zona mediu José Antonio viquez ruiz
secretar de zona Parcuri naturale Maria Jose Lara Serrano
Vicesecretar pentru Educație, Universitatea și Reprezentarea Studenților
Secretar adjunct Educație, Universitatea și Reprezentarea Studenților José Carlos garcia garcia
coordonator Educație Michelangelo ruiz ortiz
secretar de zona Educație Antonio Ramon Martin Romero
secretar de zona Învățământ secundar Marin Aguilera Penalver
secretar de zona Învățământul primar Andrew Parrado Parra
secretar de zona Relațiile cu profesorii Rosa Maria Cavalerul Munoz
Coordonator Universitate Ramón Herrera de las Heras
secretar de zona Universitate Stâlp Marin Mateos
NN.GG.
Președintele NN.GG   Maria Jose Carmona
secretar general NN.GG   Juan José Grenada Martinez
trezorier
trezorier Ignacio diez bernal
manager
manager Alicia marquez castro
Alte cheltuieli
Președinte provincial   Javier Aureliano garcia molina
Președinte provincial   Bruno Garcia de Leon
Președinte provincial   Adolfo Molina Gascon
Președinte provincial   Francisco Rodriguez Guerrero
Președinte provincial   Manuel Andres gonzalez rivera
Președinte provincial   Erik Dominguez Guerola
Președinte provincial   Patricia Navarro Perez
Președinte provincial   Ricardo Sanchez Antunez
Președinte Consiliului Provincial   Javier Aureliano garcia molina
Președinte Consiliului Provincial   Francisco Scaun sărat
Primarul Capitalei   Maria Vázquez Aguero
Primarul Capitalei   José María Bellido Roche
Primarul Capitalei   Francisco de la Torre Prados
Vocal   laugh out loud Lopez Gabarro
Vocal   biruitor Gonzalez
Vocal   Francisco Oblare Torres
Vocal   Isabel Solis Benjumea
Vocal   José Carlos garcia garcia
Vocal   Juan Manuel Romero Munoz
Vocal   Diego vargas ortega
Vocal   Vanessa Beltran Morales
Vocal   Trinidad herrera lorente
Vocal   Maria Jose Martin Gomez
Vocal   David Toscano Contreras
Vocal   Sol Cruz Guzman
Vocal   Michelangelo guzman ruiz
Vocal   paqui Rosa
Vocal   Aurelio Romero Giron
Vocal   Ana Maria vielba gomez
Vocal   Antonio Hernandez Mancha
Vocal   Gabino Puche Rodriguez Acosta
Vocal   Xavier Bocanegra Arenas
Vocal   Teofila Martinez Saiz
Vocal   Juan Ignacio Zoido Alvarez
Vocal   Antonio Repullo Milla
CEN coordonator șef Ilie Bendodo Benasayag
CEN secretar adjunct al Economiei Juan Bravo Baena
CEN Președinte autonom Juan Manuel Moreno Bonilla
CEN Secretar executiv Organizatie Înger Gonzalez Muñoz
CEN Vocal laugh out loud Lopez Gabarro
CEN Vocal Juan Avila Gutierrez
CEN Vocal Ramón Fernandez Pacheco
CEN Vocal José María Bellido Roche
Preşedintele Comitetul electoral laugh out loud Lopez Gabarro
Secretar Comitetul electoral Francisco Gongora
Preşedintele Comitetul pentru Drepturi și Garanții Manuel Atentie Robledo
Secretar Comitetul pentru Drepturi și Garanții Avelino generalul Barrionuevo
Preşedintele Consiliu consultativ Gabriel Amat Ayllon
Preşedintele Consiliul consultativ de experți Thomas Burgos
Președinte Uniunea Interparlamentara Carolina Spaniei Regina
Secretar Uniunea Interparlamentara Rosalia Espinosa Lopez
Preşedintele Uniunea Intermunicipală Jose Ignacio landaluce calleja
Secretar Uniunea Intermunicipală Jorge Muriel Jimenez
Preşedintele Consiliul Primarilor din Andaluzia José María Bellido Roche
Secretar Consiliul Primarilor din Andaluzia Juan Manuel Gonzalez Camacho
Senator CCAA   Ilie Bendodo Benasayag
Senator CCAA   Juan Bravo Baena
Senator CCAA   Xavier Bocanegra Arenas
Senator CCAA   Maria Jose Garcia-Pelayo Jurado
Senator CCAA   Teresa Ruiz-Sillero
europarlamentar   Juan Ignacio Zoido Alvarez
secretar general provincial   Ramón Fernandez Pacheco
secretar general provincial   Almudena Martinez del Junco
secretar general provincial   Araceli păr cabrera
secretar general provincial   Jorge Saavedra Requena
secretar general provincial   Berta secara garcia
secretar general provincial   Elena gonzalez gonzalez
secretar general provincial   Jose Ramon carmona sanchez
secretar general provincial   Jose Ricardo Garcia Roman
Consilier Președinție, Interne și Dialog Social Antonio Sanz Cabello
consilier Economie și Trezorerie Carolina Regina Spaniei
consilier Dezvoltare educațională și formare profesională Patricia del Pozo Fernandez
consilier Ocuparea forței de muncă, afaceri și activități independente Rouă Eguren alb
consilier Sănătate și consum Catalina garcia carrasco
consilier Agricultura si apa Carmen Crespo Diaz
Consilier Turism, Cultură și Sport Arturo Bernal
consilier Dezvoltare și Locuințe Rouă Diaz Jimenez
consilier Integrare socială, tineret, familii și egalitate laugh out loud Lopez Gabarro
Consilier Sustenabilitate, Mediu și Economie Albastră Ramón Fernandez-Pacheco Monterreal
Consilier Justiție, Administrație Locală și Funcție Publică José Antonio nepotul Ballesteros
Coordonator provincial Partid-Guvern   Arancha Martin Moya
Coordonator provincial Partid-Guvern   Mercedes Colombo
Coordonator provincial Partid-Guvern   Adolfo Molina Rascon
Coordonator provincial Partid-Guvern   Antonio granados garcia
Coordonator provincial Partid-Guvern   Bella Summer Dominguez
Coordonator provincial Partid-Guvern   Isus star martinez
Coordonator provincial Partid-Guvern   Patricia Navarro Perez
Coordonator provincial Partid-Guvern   Ricardo sanchez antunez
Coordonator provincial Partid-Guvern   Vicente te biciuieste
Fostul presedinte al PP   Gabino Puche Rguez Acosta
Fostul presedinte al PP   Teofila martinez saiz
Fostul presedinte al PP   Xavier Bocanegra Arenas
Fostul presedinte al PP   Juan Ignacio Zoido Alvarez
Desemnarea Președintelui Primarul din Villanueva del Ariscal Martin turnurile castro
Desemnarea Președintelui Primarul din Arquillos Miguel Angel Coafura Manrique

Sfârșitul listei de funcții a Partidului Popular din Andaluzia.